עבודות זכוכית מיוחדות  |  מקלחונים  |  ויטרינת זכוכית וחזית זכוכית  |  מראות  |  מעקה זכוכית  |  דלתות זכוכית  |  
תפריט מוצרים

מים-מאמרים ומידע

דף הבית >> מים-מאמרים ומידע
כאן תמצאו ריכוז של שאלות נפוצות, מאמרים ומדריכים בנוגע למים, מזהמים במי הברז, מערכות אוסמוזה ודרך פעולתם, ועוד.

שאלות ותשובות
ש:
יש לי מערכת אוסמוזה, אבל פתאום הקומקום שלי התחיל להתמלא באבנית. מה יכולה להיות הבעייה?
ת: רוב הסיכויים שהממברנה סיימה את חייה ויש להחליפה. לממברנה אורך חיים הנע בין 3 ל-5 שנים. אם המערכת בת פחות מ-3 שנים, זה לא תקין ויש לבדוק יותר לעומק את מקור הבעייה.

ש: אין לי לחץ של מים בברז של המערכת (אוסמוזה). האם משהו התקלקל שם?
ת: לא מחייב. ייתכן שכל מה שצריך זה לקחת משאבה של מילוי אוויר באופניים ולנפח מעט את מיכל האגירה. במיכל יש שלפוחית המלאה אוויר, אשר לחץ המים מעליה לעיתים הוא חזק והמיכל לא מסוגל להתמודד עימו. ניפוח ממלא את השלפוחית באוויר, ואם המיכל תקין- הלחץ יחזור למערכת לאורך זמן. אם המיכל אינו תקין, למחרת שוב לא יהיה לחץ במערכת.

ש: אני גר בדירה שכורה, אבל אני דואג בכל זאת לבריאות שלי ולמה שאני מכניס לגוף, כולל מי השתייה. מה אתה מציע שאעשה?
ת: זו לא בעייה בכלל. ניתן לסתום את החור בשיש בקלות עם חומר מיוחד, ובנוסף ברוב המקומות ניתן להתקין את המערכת ללא קדיחה בשיש אלא רק חור קטן בעץ של ארון המטבח עבור הצינור. את הברז ניתן להתקין ישירות על הקיר עם תושבת מיוחדת, או אפילו להתקין אותה במקום אחר, לא מתחת לארון- למשל ליד מכונת הכביסה (נגישות לברז המים) ולהתקין את הברז על מדף קטן מעץ שישב על או מעל המכונה. ראו תמונה להמחשה:


ש: אוקיי, הבנתי שניתן להתקין בלי יותר מדיי בלגאן, אבל כשארצה לעבור דירה- מה אז?
ת: אנחנו מציעים שירות העברת המערכת מדירה לדירה, בתוך טווח איזור השירות שלנו. למידע נוסף, צור עימנו קשר.

ש: קניתי מיני בר מחברה אחרת, אבל בלי התקנה, כי המחיר היה גבוה לדעתי. אתם מתקינים מוצרים של חברות אחרות?
ת: בהחלט. עלות התקנה היא 250 ש"ח, ללא קשר לסוג המוצר. שים לב בבקשה, שאנחנו לא מתקינים מוצרים של תמי 4 ושל אלקטרה. כמו כן אנו ממליצים להביט בתנאי האחריות של המכשיר שקנית. רוב החברות לא יתנו אחריות על המכשיר אם הוא הותקן ע"י גורם שאינו מן החברה שממנה רכשת את המוצר.

ש: מה ההבדל בין מערכת סינון למערכת אוסמוזה?
ת: מערכת אוסמוזה מכילה ממברנה, סנן אשר יכולת הסינון שלו היא 0.001 מיקרון. זהו הסינון הטוב ביותר כיום, והוא במקור הומצא עבור נאס"א. כמו כן במערכת אוסמוזה יש צורך במיכל אגירה אשר נותן לחץ מים בברז של המערכת. איכות המים המתקבלים היא ברמה של מים מזוקקים.
במערכת סינון, יש רק מסננים רגילים, ללא ממברנה וגם ללא מיכל. איכות המים המתקבלים היא ברמה של מים מינרלים.
ש: כל כמה זמן צריך להחליף מסננים?
ת: במערכת אוסמוזה ומערכת סינון, החלפה אחת לשנה. עלות ערכת מסננים היא 150 ש"ח, הכוללת משלוח בדואר והרכבה עצמית. לקריאה להחלפה ע"י טכנאי יש להוסיף 100 עד 150 ש"ח- סה"כ  250 עד 300 ש"ח (תלוי במיקום- לאיזור המרכז החלפה ע"י טכנאי עולה 150 ולא 100 ש"ח).
במכשירי מיני בר יש להחליף המסננים אחת לחצי שנה, עלות מסנן היא 100 ש"ח, הכוללת משלוח בדואר והחלפה עצמית. לקריאה להחלפה ע"י טכנאי יש להוסיף 100 עד 150 ש"ח- סה"כ  200 עד 250 ש"ח. 
למיני בר מדגם קומפקט יש מסננים פנימיים ייעודיים, אשר עלותם היא 250 ש"ח למשלוח בדואר והחלפה עצמית. אנו לא ממליצים לקרוא לטכנאי עבור החלפתם, כי היא קלה ביותר ופשוט מדובר לדעתי על הוצאה מיותרת של עלות הטכנאי... אם בכל זאת אתם מעוניינים בטכנאי שיעשה זאת עבורכם, יש להוסיף 100 עד 150 ש"ח לעלות, סה"כ 320 ש"ח.
לנוחיותכם, ישנו סרטון ווידאו המסביר מעט על הקומפקט בר ותוכלו לראות איך מחליפים בו את המסננים בקישור הזה, החל בנקודת זמן של 30 שניות לתוך הווידאו (0:30).

ש: נגעתי במכשיר והרגשתי מכת חשמל קטנה. זה לא בסדר!
ת: המכשירים שלנו מגיעים עם הארקה, כך שמה שתיארת הוא מצב נדיר מאד. אם זה קורה, אנא בדוק את ארון החשמל של הדירה אם יש שם מפסק שירד, ואם לא- בדוק את מצב ההארקה שמגיעה לביתך ע"י חשמלאי מוסמך. מניסיוני האישי, מצב כזה קורה רק כאשר גנבי מתכות גונבים את ההארקה של הדירה או שחיבור ההארקה מתנתק בארון החשמל.
בכל מקרה ומצב, אנא שים עליך נעליים עם סוליות גומי ותוודא שידיך יבשות לפני שאתה נוקט בפעולה כלשהיא.

ש: שמעתי איפה שהוא שאוסמוזה הפוכה היא ביזבוז מים. זה נכון?
ת: מערכת אוסמוזה הפוכה מוציאה לברז רק מים שעברו טיהור. המים שהממברנה לא הוציאה מהם את המזהמים עוברים לביוב.
היחס בין מים מטוהרים למים שהולכים לביוב הוא אחד לשלוש- על כל ליטר אחד של מי שתייה, כ-3 ליטרים הלכו לביוב. אולי זה נשמע הרבה, אבל מבחן התוצאה מראה שסה"כ מדובר על תוספת של 1 קוב לחודשיים בצריכת המים.

ש: יש לי בעייה רצינית של אבנית. מה לעשות?
ת: יש מספר סוגים של מסנן דירתי להגנה מאבנית לכל הבית, שתפקידו הוא בדיוק זה- להגן מאבנית. בנוסף הוא גם מכיל מסנן לסילוק מזהמים גדולים כמו חול וחלודה. הדגם המומלץ על ידי הוא ה-SLR, ואפילו יש סרטון קצר שמסביר עליו, בלינק הזה.

ש: אבנית גורמת לנזק כלשהו? למה כולם רוצים שאני אפטר ממנה? לא מפריע לי לנקות מדי פעם את הברזים והקומקום.
ת: מעבר לנזק האסתטי של הנקודות הלבנות על הברזים והמקלחון, או המשקע הלבן במקרה של קומקום, אבנית גם גורמת לנזק רציני יותר לטווח הקרוב והרחוק. בין היתר, אבנית תורמת ליצירת חלודה איפה שהיא מתמצקת (נהיית שכבה מוצקה של אבנית), סותמת צינורות מים, ומעלה את צריכת החשמל של הקומקום, הדוד, מכונת הכביסה, המיני-בר ועוד. 
אז את הזמן שחסכת על ניקוי כל הנ"ל, פלוס את הכסף שחסכת על הוצאות החשמל, תוכל לנצל לדברים טובים יותר...
אני ממליץ על צפייה בסרטון שנתתי אליו לינק עבור השאלה

ש: חשבון המים האחרון שלי עלה באופן לא הגיוני בחודשיים האחרונים, האם יש לזה קשר למערכת האוסמוזה שלי?
ת: ייתכן. למערכת יש רכיב הנקרא שאט-אוף, שתפקידו למנוע הזרמת מים לביוב כשהמיכל מתמלא. אם הרכיב הנ"ל מתקלקל, ישנה זרימה של מים ללא בקרה לביוב, וזה אינו מצב תקין- ויש להתקשר לטכנאי שיבוא לאתר את התקלה.


מאמרים שונים:

1) מתוך "אקו-ויקי", הויקיפדיה של נושאי איכות הסביבה: זיהום מים.
2) מתוך המשרד להגנת הסביבה: מקורות זיהום מים.
3) תוצאות בדיקה שערך משרד הבריאות לענייני זיהום מי שתייה בברזים.
4) מאמר על מדוע חייבים לסנן את מי המוביל הארצי.
5) גלובס מים- מאמרים וכתבות מתוך אתר גלובס.
6) אוסמוזה, מתוך ויקיפדיה.
7) מגנט למניעת אבנית? ממש לא. מאמר של מכון וייצמן.
8) זהירות, מים! -כתבה מערוץ 10.
9) איך לחסוך אלפי שקלים בשנה בקלות, ואפילו להנות מהדרך.
מאמרים להורדה:
מערכת אוסמוזה הפוכה - איך היא עובדת ?
איך לבחור מיני בר?

*********************************************************************************************************
דברים שחשוב לדעת לפני שקונים מתקן מים למים קרים\חמים

לפני שאתם קונים בר מים, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם בבחירת המיני בר:
סינון
ישנן דרגות שונות של טיהור מים וסינונם. וודאו שאתם קונים בר המים עם דרגת סינון וטיהור גבוהה. אין פשרות בכל הנוגע למים שנכנסים לגוף שלכם.
סינון מים וטיהור מים הם לא אותו הדבר. סינון מים – הוא תהליך הוצאת חלקיקים זרים מהמים. טיהור מים – תהליך מתקדם וחדשני בתוכו נכללים חיטוי, ספיחה, טיהור מטעמי לוואי, מריחות ומחומרים מסוכנים.
מיני בר עם פילטר מים פשוט יסנן ככל הנראה רק את המוצקים המרחפים (חלודה, חול וכיו"ב). מיני בר שיש בו נורת UV וסנן פחם פעיל ייתן פתרון קצת יותר טוב, אך הפיתרון הכי טוב הוא בר מים המכיל יותר ממסנן יחיד. בר שכזה יכלול את טיהור המים מכל החומרים המזהמים במים, כולל המזהמים הבקטריאליים, המוצקים המומסים והגזים המומסים. (שיטה זו שונה מהמים המינרלים).
כיום אין בשוק מתקן מים ביתי (בר מים) שמסנן מתכות כבדות. בכדי להגיע לטיהור מוחלט של המים, מומלץ להתקין גם מערכת אוסמוזה מלפני הבר.
 
חלפים
מומלץ לא לקנות בר מים ביתי לפני שמוודאים את נושא התחזוקה. הסננים הם חלקים שזקוקים להחלפה אחת לתקופה הן בבר מים ביתי והן במיני בר למשרד. כדי שלא תשכחו להחליף אותם, דבר שעלול לפגוע בצורה קריטית באיכות המים, יש לוודא הימצאותה של מערכת בקרה המתריעה על זמן החלפה .
במתקני המים שאנו משווקים יש מענה כפול לבעיה זו: מערכת התראות ותזכורות החלפה שמותקנת במתקן המים עצמו, וכן מוקד שירות שדואג למשלוח תזכורת בזמן המתאים ולשליחת החלפים עד הבית, כך שאתם יכולים להיות שקטים שאתם ממשיכים לשתות את המים באיכות הגבוהה ביותר, נקודה.
 
שיטת הפעלה
במיניבר מים ישנן שתי שיטות תפעול ביניהן יש לבחור כשקונים בר מים ביתי: דיגיטלית ואנלוגית.
השיטה האנלוגית מצוידת בכפתור הרתחה וברזים (חם וקר) שמופעלים ע"י מתג חשמלי.
שיטת התפעול הדיגיטלית במתקן מים, לעומתה, מספקת שליטה מקסימלית על טמפרטורת המים, באמצעות מערכת הבקרה שמאפשרת כיוון מדויק של הטמפרטורה הרצויה.
בבר מים מדגם קומפקט למשל שיטת ההפעלה היא דיגיטלית וחדשנית ביותר עם מסך מגע מתקדם, ועם זאת עדיין מאד ידידותית למשתמש.
 
עיצוב
אפשרות בחירה בין מספר צבעים ודוגמאות תאפשר לכם להתאים את מתקן המים לרוח המטבח שלכם, בגוונים ובסגנון. בר מים מעוצב יקנה למטבח שלכם מראה עדכני וחדשני.
יש לנו מגוון רחב של מוצרים שונים ובצבעים מרהיבים וכל אחד יכול לבחור בדיוק את הצבע והצורה שמתאימה למטבח שלו.
מקצועיות
את מטהר המים שלכם מומלץ לרכוש רק מחברה שאתם סומכים עליה. ככל שהחברה מקצועית, ותיקה ואמינה יותר, כך תהיו רגועים באשר לאיכות המים ולטיב השירות שתקבלו. אל תקנו מתקן מים ביתי לפני שווידאתם שהחברה ממנה אתם קונים מחזיקה בתקן 1505 ושאיכות המים עומדת בתקנים הקפדניים ביותר של מכון התקנים ומשרד הבריאות.
שירות
מומלץ לבחור בחברה שמעניקה שירות מקיף ומלא, כדי שלא תצטרכו לפנות לחברה אחת שמתקינה את בר המים הביתי, וחברה אחרת שנותנת אחריות וחברה נוספת שמספקת את החלפים. רק לחשוב על כאב הראש של כל התיאומים השונים...
 
אחריות
כשאתם קונים מיני בר, בחרו בזה המספק לכם אחריות לתקופה הארוכה ביותר. כדאי לוודא גם שניתנת לכם אופציה להארכה.
מומלץ לוודא שמאחורי מתקן המים שלכם עומדת חברה יציבה ואמינה שאתם סומכים עליה, המספקת לכם מלבד האחריות גם מענה מהיר ופשוט לכל שאלה ותקלה. אחריות לבר המים ניתנת לרוב לשנה ראשונה עם אופציה למסלולים מורחבים וחידושי חוזה.


 
סינון מים ביתי - למה זה נחוץ

אם הגעת לאתר הזה ואתה קורא שורות אלו, אני מניח שיש לך בעייה כלשהיא עם מי השתייה בבית, או לחילופין עם האבנית.
הסיבות להתקנת מכשירי סינון מים ביתי הן מגוונות: מים מגעילים בברז, הרבה אבנית ועוד.
יש מספר סוגי מתקנים עבור סינון מים ביתי, אסביר עליהם בקצרה:
1) מגן אבנית- סינון מים לכל הבית
מגן אבנית מכיל מסנן פנימי וחומר למניעת התגבשות אבנית, ומגן על כל הבית מנזקי האבנית. המכשיר מותקן על ברז המים הראשי  ליד שעון המים, וכל המים של הדירה עוברים דרכו. התחזוקה שלו תלוייה בדגם- הפשוטים מצריכים החלפה של מסנן יחד עם חומר המילוי, מול מתקנים מתוחכמים יותר המגיעים עם מסנן רב-שימושי אשר מצריך רק מילוי אחת לשנה כתחזוקה שוטפת.
2) מערכת סינון מים
מערכת סינון מים נותנת מי שתייה מסוננים, מקבילים ברמה שלהם למים מינרלים. זהו פתרון נהדר עבור מי השתייה (להבדיל מסינון מים ביתי, מערכת כזו מסננת רק את מי השתייה), ואתה מקבל מים בריאים, שהם מים טעימים! המערכת יודעת גם להוציא ממי השתייה את האבניתזוקת מערכת סינון מים אינה יקרה: החלפה של מספר מסננים אחת לשנה וזהו. אין חלקים יקרים שיכולים להתקלקל, אין ממברנה או מיכל אגירה שיכולים להפסיק לתפקד (החלקים היקרים ביותר במערכות אוסמוזה הפוכה), פשוט וקל להנות ממים נקיים.
3) מערכת אוסמוזה הפוכה
מערכת אוסמוזה הפוכה היא ממש "סוס עבודה". היא לא נותנת סינון מים ביתי, אלא רק למי השתייה, אבל היעילות שלה מביאה אותה לרמה של טיהור מים, להבדיל מסינון. מערכת אוסמוזה מטהרת את המים ביעילות של כ-98% מהמזהמים השונים הנמצאים בהם, כולל אבנית, מתכות כבדות, פלואוריד, דשנים, חומרי הדברה, ועוד ועוד ועוד. זו מערכת טיהור המים היעילה ביותר שניתן לרכוש.
מים מטוהרים הם מים בריאים, ומים בריאים הם גם מים טעימים!


מסנני מים לסינון דירתי: מגוון פתרונות לשיפור איכות החיים
למי השתייה שלנו יתרונות רבים: הם טעימים, מרעננים ומעוררים, הם שומרים על בריאותנו תקינה, מונעים חולשה, עוזרים לתהליכי העיכול, מנקים את גופנו ואף עוזרים לירידה במשקל, ועוד.
אבל, למרות כל היתרונות והדברים הטובים שלהם, למים יש חסרון אחד עיקרי: האבנית המצויה בו.
סינון דירתי הוא מילה כוללת שבה משתמשים בד"כ כדי לתאר מגוון של מסנני מים, אותם ניתן להתקין במטבח, במקלחת, צמוד לדוד החשמל, מדיח הכלים וצינור הגינה, ובמיוחד בצינור הראשי של צנרת המים ובכך למנוע התגבשות אבנית בכל חלקי הבית כדי להבטיח טיהור מים איכותי ומקצועי.
מהי אבנית, האם היא מסוכנת - ולמי?
מהי בעצם אבנית?
האבנית היא חומר אבקתי בצבע לבן, אותו אנו פוגשים לרוב בקומקום המים שלנו. האבנית נוצרת כאשר מינרלים טבעיים כמו מגנזיום וסידן מומסים ושוקעים במים בעקבות תהליכי חימום שונים. כאשר מינרלים אלו מומסים, הם הופכים לחומר שמאד אוהב להתגבש על גופי חימום.
האם האבנית מסוכנת?
נזקי האבנית, במגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי, מגיעים למעל שני מיליארד ₪ בשנה. כך שניתן להגדיר אותה כמסוכנת...
מאחר ואבנית עשוייה ממינרלים טבעיים, ניתן לחשוב שהיא חומר בריא והכרחי לגוף האדם. אך בפועל, האבנית מסוכנת הן לאדם, לחי, לצומח ולדומם.
עיקרי הבעיות אשר האבנית מייצרת:
לאבנית יש נטייה להצטבר על שיני האדם ובעלי החיים. הצטברות של אבנית משמשת מצע נוח להתפתחות חיידקים ועששת.
כמו בעלי החיים, גם הצמחים זקוקים למים כדי לגדול. מים עמוסים באבנית עלולים להקשות ולהאט את התפתחותם התקינה של הצמחים. בנוסף, אבנית אשר מתגבשת בצנרת המים, מקטינה את קוטר מעבר המים, ועלולה להאט את זרימתם עד לסתימה מוחלטת של הצנרת.
אבנית, הנצמדת לגופי החימום של מכשירי החשמל, מקשה על תפקודם התקין, ועלולה לגרום להפסקה של פעולתם עקב שימוש מוגבר בהם (בעת חימום, האבנית היא הראשונה שמתחממת ורק אחר כך גוף החימום, פעולה הגורמת לשימוש מוגבר בחשמל). למשל דוד חשמלי שבקושי מחמם את המים גם לאחר כשעתיים של הפעלה רצופה.
הפתרון: מסנני אבנית ביתיים.
כדי למנוע הצטברות של אבנית על גופי החימום של מוצרי החשמל שלנו, וכדי ליהנות משתיית מים נקיים ובריאים יותר, אנו מציעים  מגוון מסנני מים הפועלים בטכנולוגיות מתקדמות שונות, כמו מגן אבנית SLR, מסנן מים דירתי מדגם RED-DOT, מערכות סינון מים ומערכות אוסמוזה הפוכה.
מגן האבנית מותקן בצינור הראשי של הבית, ליד שעון המים, ומלבד מניעת אבנית מתקנים אלו גם מונעים כניסה של חול, חלודה,שערות ולכלוך גס אחר לצנרת הבית.

מלבד ההצלחה הגדולה במניעת אבנית בצנרת ובגופי החימום, למסנני המים שלנו יתרונות נוספים: ראשית, מסנני מים שלנו הם מוצרים יעילים לחסכון בהוצאות ובצריכת החשמל הביתית. כל התגבשות של מ"מ אבנית מעלה את צריכת החשמל בכ-10-15%!!! שנית, מסנני המים שלנו עומדים בתקנים המחמירים של מכון התקנים, הם ידידותיים לסביבה ואינם צורכים חשמל.

מסנני מים ביתיים- חשוב לדעת:
חשוב לדעת כי מסנני מים, מפחיתים את כמות האבנית במים בלבד, אך לא מונעים חדירה של חיידקים, מתכות רעילות ועוד. כדי למנוע חדירה של מרכיבים אלו, יש להרכיב מערכת טיהור מים הכוללת, מלבד מסנני מים, גם מטהר מים הפועלים בטכנולוגיית האוסמוזה ההפוכה, סנני פחם, ועוד.
כדי לדעת מהי מערכת טיהור המים המתאימה לכם ביותר, אל תהססו לפנות אלינו- נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!


 


 by doron lavi
 
איזה מים שותים בבית?
[תוצאות]


FacebookTwitter

שירות עזרה ראשונה

לייבסיטי - בניית אתרים